• YARIM ALTIN
  1.620,00
  % 2,04
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8670
  % 1,19
 • € EURO
  10,4799
  % 1,21
 • £ POUND
  12,1977
  % 0,97
 • ¥ YUAN
  1,3684
  % 0,87
 • РУБ RUBLE
  0,1216
  % 0,75
 • BITCOIN/TL
  377520,241
  % -3,57
 • BIST 100
  1.384,68
  % -1,20

Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Merakla beklenen bankaların pos cihazı komisyon oranları 2021 başlıklı içeriğimizle karşınızdayız. Sizlere tüm bankaların pos komisyon oranları 2021 listesini ayrı ayrı sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. Bankaların pos cihazı komisyon oranları 2021 içeriğimizde ise farklı konularda incelediğimiz bankaların pos oranlarını tek bir başlık altında sunuyor olacağız.

Bankaların Pos Komisyon Oranları 2021

Bankaların pos komisyon oranları 2021 listemizde bankaların pos müşterilerine sunduğu pos cihazı komisyon oranlarını görebilirsiniz. Pos cihazı başvurusu yapmadan önce mutlaka bu tabloyu incelemenizi ve kararınızı bu minvalde vermenizi tavsiye ederiz.

Bankaların pos komisyon oranları 2021 tablosu şu şekilde;

BankaPos Cihazı Komisyon Oranı 2021
Akbank%1,50 ile %2,75 arasında değişiyor
Albaraka Türk%1,69
Denizbank%1,50 ile %2,50 arasında değişebilmekte.
Garanti BBVA%1,80 ile %2,25 arası değişiyor.
Halkbank POS Oranı%1,77 (Halkbank Kartlarına %1,67)
İNG Bank%1,09 ile %1,60 arasında değişmekte
Kuveyt Türk%1,65
İş Bankası Pos Oranı%1,60
Şekerbank%1,70 ile %2,00 arası değişiyor.
TEB%1,80
Türkiye Finans%1,60
Vakıfbank%1,70
Yapı Kredi Bankası%1,60
Ziraat Bankası Pos Oranı%1,25
Bankaların Pos Komisyon Oranları 2021

Yukarıda yer alan bankaların pos komisyon oranları 2021 listesinde de görüleceği üzere bankaların komisyon oranları birbirinden farklı olabilmekte. Tercih edeceğiniz bankaya göre size özel pos komisyon oranı tanımlanması da mümkündür. Ayrıca bankalar, belirli dönemlerde pos müşterileri için özel kampanyalar açabilirler. Faaliyet gösterdiğiniz sektörle alakalı bir kampanya olduğunda en uygun pos komisyon oranlarından yararlanabilir, taksitli pos cihazı kullanıyorsanız daha fazla taksit seçeneği sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bankaların Pos Komisyon Oranları 2021

Bankaların pos cihazı komisyon oranları 2021 tablosunda yer alan oranlar, ertesi gün işlemiyle alakalı kesintileri ifade etmektedir. Bankalar, müşterilerine ertesi gün, blokeli ve hem ertesi gün; hem de blokeli özelliği olan pos cihazlarıyla hizmet sunarlar. Blokeli pos cihazından herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. (Aylık pos masrafları, mobil pos ücretleri ve yazarkasa ücretleri gibi sabit ücretler hariç olmak üzere) Eğer yapacağınız çekimlerden bir kesinti olmasını istemiyorsanız blokeli pos cihazı kullanmanızı öneririz. Özellikle acil nakit ihtiyacı olmayan ve satışlarından elde ettiği getiriyi kısa vadede kullanmayan firmalar, blokeli pos cihazı kullanarak maliyetlerini düşürebilirler.

Blokeli pos cihazı kullanan firmalar, acil nakit ihtiyaçları olduğunda pos bloke çözümü hizmetinden faydalanabilirler. Bu işlem bankaya göre şubeden, internet bankacılığından, mobil şubeden ya da müşteri hizmetlerinden gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin; TEB pos bloke çözümü internet bankacılığı ve mobil şube üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

Bankaların Pos Oranları 2021

Müşteri verimliliği, bankaların pos oranları 2021 listelerinin dışında farklı oranlardan yararlanma olasılığı sunar. Sonuç olarak bankaların pos cihazı vermesinin temel amacı, müşterilerinden cari hesap verimliği sağlamaktır. Eğer pos cihazınızla yaptığınız tahsilatları hesabınızdan hemen çekiyorsanız bankada verimliliğiniz çok fazla olmayacak, hatta bankanın tek kazancı pos komisyon oranı olacaktır. Aksine paranızı hesapta tutuyor ve belirli oranda bir cari ortalama sağlıyorsanız o zaman size özel yeni bir pos komisyon oranı sunulması mümkündür.

Bankalar, verimli müşterilerini kaybetmemek adına pos komisyon oranları 2021 listelerinden feragat edebilirler. Paranızı bankada tuttuğunuzda, vadeli ve vadesiz hesap ortalamanızı yükselttiğinizde, bankanın ticari kartı ya da ticari kredi hizmetlerinden yararlandığınızda verimliliğinizi arttırmış olursunuz. Buna bağlı olarak bankanın pos komisyon oranlarında esneme yapması mümkün hale gelir. Bankalar, seçkin ve verimli müşterilerini kaybetmemek adına her daim daha iyi pos komisyon oranı sunarlar. Çalıştığınız bankada önemli bir verimliliğinizin olduğunu düşünüyorsanız müşteri temsilcinizle görüşerek pos cihazı komisyon oranları 2021 listesi dışında bir oran verilmesini talep edebilirsiniz. Eğer düşündüğünüz gibi verimli bir müşteriyseniz bankanız sizi kaybetmemek adına pos cihazı oranlarını esnetecek ve daha iyi bir oran üzerinden işlem yapmanızı sağlayacaktır.

Bankaların Pos Oranları 2021

Bankaların Pos Kampanyaları

Bankaların pos kampanyaları genellikle sektörel bazda gerçekleşmektedir. Beyaz eşya, mobilya, teknoloji, emlak, eczacılık gibi birçok sektöre özel kampanyalar düzenleyen bankalar, böylece müşterilerine daha önemli kazançlar sağlayabilirler. Bankaların pos kampanyaları pos komisyon oranına yönelik olabileceği gibi taksit sayısına yönelik de olabilir. Eğer taksitli pos cihazı kullanıyorsanız bankaların pos kampanyalarına göre (yasal sınırlamalar hariç olmak üzere) ekstra taksit, daha uygun pos komisyon oranı gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bankaların pos kampanyaları, genellikle müşterilerine bildirilmekte ya da web sitelerinde yayınlanmaktadır. Ayrıca bankanızın pos servisine ait bir web site ya da uygulama bulunuyorsa buralardan da pos kampanyalarını takip edebilirsiniz. Pos kampanyasının size yönelik olduğu durumlarda siz de müşterilerinize ekstra kampanyalar yapabilir ve satışlarınızı ciddi oranda arttırabilirsiniz.

Bankaların Pos Ücretleri

Bankaların pos ücretleri pos tipine göre değişebilmektedir. Sabit pos ücreti, bankaların pos cihazı kullanan müşterilerinden aylık tahsil ettiği bir ücret olup genellikle aylık 40-50 TL arasında alınmaktadır. Elbette bazı bankaların pos ücretleri daha az veya daha yüksek olabilir, hatta bazı bankalarda hiç ücret alınmayabilir de.

Bankaların yazarkasa ücretleri ise aylık ortalama 30-50 TL arasında değişmektedir. Yazarkasa pos ücretleri, bankaya göre değişkenlik gösterebileceği gibi müşteri verimliliğine bağlı olarak da değişebilmektedir. Daha önce de söz ettiğimiz üzere banka için verimli ve özel müşteri sınıfında yer alıyorsanız pos ücretlerinin alınmaması mümkündür. Mobil pos ücretleri, yazarkasa ve sabit pos ücretlerine nazaran daha çok olabilmektedir. Bazı bankaların mobil pos ücretleri dolar üzerinden alındığından tutar konusunda ciddi farklar olabilmekte. Mobil pos ücretleri, mobil cihaz içerisinde yer alan sim karttan kaynaklanmaktadır. Mobil pos cihazı sim kart bedeli olarak da tahsil edilebilen ücretler 40 TL ile 150 TL arasında değişkenlik göstermekte ve bankadan bankaya değişebilmektedir.

Bankaların pos ücretlerine verebileceğimiz diğer örnekler ise şunlardır; kayıp pos bedeli, sanal pos ücretleri, pos arıza bedeli, pos rulo ücretleri, pos teknik destek ücreti, pos aylık aidatı.

Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021