• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577263,204
  % -1,94
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Banka Kredimi Neden Onaylamıyor? Nasıl Kredi Alabilirim?

Banka Kredimi Neden Onaylamıyor? Nasıl Kredi Alabilirim?

Banka kredimi neden onaylamıyor? gibi soruların cevabını merakla beklediğinizi biliyoruz. Bizde sizler için banka kredilemi neden onaylamıyor ve nasıl kredi alabilirim sorularını en ince ayrıntısına kadar cevaplarını vermek istiyoruz. Ne kadar güncel faiz oranları yükselmiş olsa da her zaman kredi ihtiyacı olabilmektedir. Lafı çok uzatmadan banka kredimi neden onaylamıyor bu sorunuzun cevabını aydınlatmaya çalışalım.

Banka Kredimi Neden Onaylamıyor?

Vatandaşın talep ettiği krediyi banka neden onaylamaz, bankaya başvuruyorum kredi alamıyorum, bankaya çok başvuru yapıyorum ama onay vermiyor gibi soru çeşitlerini vatandaş yani tüketiciler merak etmekte. Burada en büyük sorun vatandaşın kredi notudur. Tüketicilerin bütün zaman boyunca çalışmış olduğu bankalardan kullanmış olduğu kredi kart ve kredi türü ürünlerinin ödeme performansları veya geçmişteki ödeme performanslarının notuna kredi puanı denir. Bunun yanında aylık gelir yani resmi maaş gelirleriniz, oturduğunuz evin kira mı yoksa size mi ait olup olmadıkları. Kira da iseniz zamanın da banka üzerinden ödeyip ödemediğiniz gibi maddeler kredi puanınızın oluşmasına etkendir. Yani kredi borcunuza ne kadar sadık kalırsanız bankalar tarafında kredi puanınız da yüksek olacaktır. Ayrıca sizler için hazırlanan kredi notu kaç olmalı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kredi Alabilirim?

Nasıl kredi alabilirim, Bankalar üzerinden yapmış olduğunuz tüm kredi ürünleri yani borçlandığınız hizmetleri zamanında gecikme yaşamadan yaparsanız kredi puanınız olumlu yönde olacağından kredi kullanma şansınız yükselecektir. Her ay kredi taksitleri veya her ay kredi kartlarımızın borcunu zamanında ödersek kredi notu yükselir. Eğer kredi puanı yükseltmek istiyorsanız, bunun için hali hazırda devam eden kredi veya kredi kartı ödemeniz varsa bunları düzenli ödemeye geçirmeniz ve cebinizdeki aylık kart borcunuzu düzenli aylık 3 ay devam eden ödeme yaptığınız da kredi puanınız yükselişe geçecektir. Ve ilerleyen dönemde bankaların kredi verilebilir müşteri portföy listesine gireceksiniz.

Daha Önce Hiç Kredi Çekmedim Bana Kredi Neden Çıkmıyor?

Daha önce hiç kredi çekmedim bana kredi neden çıkmıyor, maalesef bu soruyu merak eden tüketici çok sayıda olduğunu biliyoruz. Ve sizlere detaylı olarak yanıt vermek isteriz. Vatandaş şu şekilde düşünüyor, daha önce hiç kredi çekmedim, hiç kredi kartı kullanmadım ben temizim bana kesin kredi çıkar diyebilmekte. Aslında bankalar yönünde bu böyle ilerlemez. Bankalar mutlaka sistemlerin de mutlaka kredi veya kredi kartı geçmişini görmek ister. Yani bankaların kredi borç hizmetlerinden yararlanarak şahsi kredi notunuzu oluşturmanız gerekmektedir. Bunu aslında iyi bir kiracı, ( düzenli aylık taksit ödeyen ) şeklinde ev sahibi kiracı ilişkisi olarak da düşünebilirsiniz. Eğer üzeriniz de ev, araba, arsa veya mevduat bulunuyorsa bu mal varlıklarınızı bankaya sunarak kredi kartı ürünlerini temin edebilir ve aldığınız limitli kredi kartlarıyla bankalarda kredi puanı oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise oluşan kredi notunuz vasıtasıyla birlikte artık bankalara başvuru yaparak kredi onayı alabilirsiniz. Eğer kredi kartı alamıyorsanız sizlere özel hazırlanan kredi kartı alma şartları yazımıza bakabilirsiniz.Detaylı anlatım dışında yine aklınız da soru kalırsa bizlere yorum sayfamız dan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ