• YARIM ALTIN
  1.720,00
  % 0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3346
  % 0,40
 • € EURO
  10,8718
  % 0,39
 • £ POUND
  12,8811
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,4610
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,24
 • BITCOIN/TL
  595842,392
  % 2,68
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Araba Fiyatları Düşecek mi?

Araba Fiyatları Düşecek mi?

Son dönemde aşina olduğumuz sorulardan biri haline gelen araba fiyatları düşecek mi? sorusu, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Araba almak ya da mevcut arabasını yenilemek isteyenlerin araba fiyatları düşer mi? Araba fiyatları ne zaman düşecek? Araba fiyatları düşecek mi? Taşıt fiyatları ne zaman düşecek? tarzı sorulara cevap aradığı aşikâr. Bugün sizlere araba fiyatları ile alakalı son dakika gelişmelerinden söz edecek, uzmanların bu konudaki görüşlerine yer vererek araç alma aşamasında faydasını göreceğiniz çok özel bilgiler sunacağız.

Araba Fiyatları Düşer mi?

İlk olarak araba fiyatları düşer mi? sorusuyla başlıyoruz. Bilindiği üzere pandemi döneminin ilk aylarında araba fiyatlarında müthiş bir yükseliş yaşandı. Özellikle taşıt kredisi oranları düşüş gösterdiğinde araçlara olan talep, beraberinde fiyat artışını getirdi. Birçok kişi bu dönemde düşük kredi oranlarından yararlanarak araç sahibi olsa da artan fiyatlar sebebiyle araba alma hayallerini erteleyenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı. Araba piyasasındaki canlılık, 2021 yılında bir önceki yıla göre azalmış durumda. Bu durum, araba almak isteyenleri yeniden harekete geçirmek adına önemli bir sebep olarak göze çarpıyor.

Taşıt kredisi oranları 2021 yılı için önceki yıla göre yükselmiş olsa da araç fiyatlarında bir düşüş yaşandığı da bilinen bir gerçek. Araç fiyatları düşer mi? sorusuna yanıt arayanlar, araba fiyatlarının biraz daha düşüş göstereceğine inanıyor. Uzmanlar, piyasadaki hareketsizliğin bir miktar daha düşüşe sebep olabileceğinin altını çizmekte. Özellikle Şubat ve Mart ayı boyunca araba fiyatlarının düşeceği öngörülmekte. Bu tarihten sonra piyasanın tekrar açılacağı, dolayısıyla araba fiyatlarının yeniden yükselebileceği düşünülmekte.

Araba Fiyatları Düşer mi

Taşıt fiyatları düşer mi? sorusunun önümüzdeki günlerde mutlaka cevap bulacağı bekleniyor. Özellikle Şubat ayının ikinci haftasından itibaren taşıt fiyatlarının düşmesi tahmin edilirken araba almak veya arabasını yenilemek isteyenlerin elini çabuk tutması şart. Aksi takdirde ani bir fiyat yükselişiyle beraber araba almanın tekrar zor bir hâl alacağı söylenebilir.

Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Gelelim araba fiyatları ne zaman düşecek? sorusunun detaylarına. Araba fiyatlarının kış ayları boyunca bir nebze olsun düşüş göstereceği ifade edilmekte. Farklı şehirlerde uzun yıllardır araç alım ve satımıyla iştirak eden birçok kişiden aldığımız görüşler de bu yönde. Özellikle 2021 araç fiyatlarının bir önceki yıla göre düşüş gösterdiğini belirten galericiler, bu durağanlığın bir iki ay daha sürebileceğini ifade ediyor.

Araba fiyatları ne zaman düşecek? sorusu hem 0 km; hem de 2.el araçları yakından ilgilendirmekte. Zira 0 km araç piyasasında geçtiğimiz yıl yaşanan arz eksikliği, araç fiyatlarının bu noktaya ulaşmasında oldukça etkili oldu. Pandemi döneminde üretim ve satışlarını aksatan araç firmaları, müşterilerine araba yetiştirmekte zorlandı. Piyasada 0 km araç kalmayınca da araba fiyatlarında önemli bir artış baş gösterdi. Üretim faaliyetlerinin yeniden rayına oturmasıyla birlikte araç fiyatları 2021 yılında düşmeye başladı.

Araba Fiyatları Düşecek mi

Taşıt Kredisi Oranları Düşecek mi?

Araç fiyatlarıyla doğrudan ilişkili bir diğer soru da taşıt kredisi oranları düşecek mi? şeklinde karşımıza çıkıyor. Araba almak için kredi kullanacak kişiler, araç kredisi oranları düşecek mi? Taşıt kredisi oranları düşer mi? Araba kredisi oranları ne zaman düşer? gibi sorulara yanıt aramakta. Taşıt kredisi oranları 2021 yılında yine geride bıraktığımız yıla göre yükseliş gösterdi. Özellikle 0.49 taşıt kredisi gibi devlet destekli kredi paketlerinin kullanımı, kredi oranlarının uzun süre düşük seviyede seyretmesini sağladı. Ne var ki araç kredisi oranları 2021 yılında yeniden belirli bir seviyenin üzerine çıktı.

Taşıt kredisi oranları düşecek mi? sorusunun yanıtı kısa ve orta vadede olumsuz olarak görünmekte. Özellikle yaz aylarına kadar araç kredisi oranları düşecek mi? sorusuna olumlu bir yanıt almanın zor olacağını şimdiden kestirmek mümkün. Kaldı ki taşıt kredisi hesaplamalarına baktığımızda oranların Ocak 2021 başına göre daha da yükseldiğini görebiliyoruz.

Devlet destekli bir kredi kampanyasının düzelmesi haricinde taşıt kredisi oranları 2021 yılı boyunca kolay kolay düşmeyecektir. Kredi oranlarının kısa vadede düşmeyecek olması bir kesimi mutlu ederken bir başka kesimi ise olumsuz etkiliyor olacak.

Taşıt Kredisi Oranları Düşecek mi

Taşıt Kredisi Oranları Ne Zaman Düşecek?

Taşıt kredisi oranları ne zaman düşecek? sorusuna gelecek olursak bu soru için verebileceğimiz en net yanıtın Haziran 2021 dönemi olacağını söylememiz mümkün. Yaz aylarında taşıt kredisi oranları açısından çeşitli kampanyalar düzenlenmekte ve bankalar, bu kampanyalar sayesinde kredi hacimlerini arttırmayı planlamakta, bu sebeple birçok kişi, daha iyi şartlarda taşıt kredisi kullanabilmek için yaz aylarının gelmesini bekliyor. Bu tarihten önce devlet yönlendirmesiyle bir kredi kampanyası başlatılırsa oranların daha erken düşmesi de muhtemel.

Araç kredisi oranları 2021 yılında düşüş gösterdiğinde fiyatların bir miktar yükseleceğini biliyoruz. Ne var ki peşin para ödemek yerine yüksek oranla da olsa taşıt kredisi kullanarak araç sahibi olmak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak düzeyde. Araba kredisi oranları 2021 yılında artış gösterse dahi taşıt almaktan vazgeçemeyecek birçok kişi var. Eğer siz de araba almak veya mevcut arabanızı yenilemek istiyorsanız taşıt fiyatları ve kredi oranları daha fazla yükselmeden doğru zamanı yakalamalı ve arabanızı biran önce almalısınız.

YORUMLAR YAZ