• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577508,535
  % -2,10
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Albaraka Türk Kredi Erteleme

Albaraka Türk Kredi Erteleme

Covid-19 salgınından etkilenenlere bir ekonomik destek de Albaraka Türk’ten geldi. İsteyen kredi müşterileri Albaraka Türk kredi erteleme seçeneğinden yararlanarak kredisini 3 aya kadar erteleyebilecek. Katılım bankası olduğu için ihtiyaç kredisi vermeyen bankanın konut ve taşıt kredilerinde bu uygulamaya izin verdiği biliniyor. Peki, Albaraka kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? Albaraka Türk kredi erteleme şartları nelerdir? Tüm bu soruların ve benzer diğer sorularınızın yanıtını açıklayıcı bir biçimde sırasıyla vereceğiz.

Albaraka Kredi Erteleme Başvurusu

Albaraka kredi erteleme başvurusu, şuan için yalnızca şubeden yapılmakta. Dilerseniz 444 5 666 numaralı Albaraka Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kredi erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisi, talebinizi şubeye ileterek kredi erteleme hesaplaması yapılmasını sağlıyor. Daha sonra şube tarafından aranarak Albaraka Türk kredi erteleme hesaplaması ile ilgili bilgilendiriliyorsunuz, işlemlere devam etmek istemeniz durumunda şubeye uğrayarak talebinizi yazılı biçimde iletmeniz gerekiyor.

Dilerseniz müşteri hizmetlerini aramadan doğrudan şubeye giderek de Albaraka kredi öteleme başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk kredi öteleme başvurusu için öncelikli olarak kendi şubenize başvurmanız gerekmekte. Kredi çekmiş olduğunuz şubeye gitmenizde bir engel varsa başka şubeye giderek de başvurunuzu iletebiliyorsunuz.

Albaraka Türk Kredi Erteleme Hesaplama

Albaraka Türk kredi erteleme hesaplama işlemleri 3 aylık ötelemeye göre yapılmakta. Ödenmesi gereken ilk taksitten itibaren 3 aylık erteleme yapabiliyorsunuz. Bu durumda ödemeyeceğiniz taksitler ilk sıradan alınarak ödeme planınızın sonuna ekleniyor. Örneğin; normal durumda krediniz Ekim 2025’te sona eriyor ve 3 aylık bir kredi ertelemesi yapıyorsanız kredi borcunuzu Ocak 2026’ya uzatmış oluyorsunuz. Bu durumda vade farkı söz konusu oluyor ve bu vade farkı tüm taksitlerinize eşit olarak dağıtılıyor. Albaraka kredi erteleme hesaplaması sonrasında yeni bir geri ödeme planı oluşturuluyor. Ödeme planını kabul etmeniz durumunda Albaraka kredi ertelemenizi kolayca yapabiliyorsunuz.

Kredili müşterileri, kredi ertelemesi yapmaları durumunda ne kadarlık bir fark ödeyeceklerini merak edebilirler. Çekmiş olduğunuz kredi tutarına, şuana dek ödenen taksit tutarına ve kalan vadeye göre hesaplama yapılmakla birlikte ek bir vade farkı söz konusu olabiliyor. Bu durumda kalan toplam ödeme tutarınız bir miktar artmış oluyor.

Albaraka Konut Kredisi Erteleme

Albaraka Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Albaraka konut kredisi erteleme işlemlerinizi az önce belirttiğimiz üzere doğrudan şubeden ya da müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Şubede yapılacak hesaplamayla birlikte yeni toplam geri ödeme tutarınız ve aylık taksitleriniz tarafınıza bildirilir. Yeni ödeme planını kabul etmeniz durumunda şubeye giderek talep formunu ve yeni ödeme planını imzalamanız gerekmekte. Ayrıca kredi yapılandırması sebebiyle varsa hayat sigortanız da iptal olacak, yerine yeni bir hayat sigortası yapılacaktır.

Konut kredisi erteleme oranı, krediyi çekmiş olduğunuz dönemdeki kâr oranıyla aynı olacaktır. Örnek vermek gerekirse; krediyi çektiğiniz dönemde Albaraka konut kredisi oranları %1.18 seviyesindeyse yapılandırmanız da %1.18 ile yapılır. Şuanda daha düşük ya da daha yüksek kredi notu mevcut olsa dahi hesaplamanız o dönemki oranlar üzerinden gerçekleştirilir.

Albaraka Taşıt Kredisi Erteleme

Albaraka Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Albaraka araç kredisi erteleme işlemleri de konut kredisi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Önceden müşteri hizmetlerini arayıp Albaraka Türk taşıt kredisi erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bunun yerine doğrudan şubeye gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Albaraka kredi erteleme işlemleri şuan için sadece bu kanallar üzerinden yapılmakta olup mobil bankacılık ve internet bankacılığında henüz böyle bir hizmet sunulmamakta.

YORUMLAR YAZ