• YARIM ALTIN
  1.728,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3452
  % 0,52
 • € EURO
  10,8719
  % 0,35
 • £ POUND
  12,8862
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  1,4614
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  598455,395
  % 3,59
 • BIST 100
  1.433,50
  % 0,25

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama 2020

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama 2020

Albaraka Türk konut kredisi hesaplama ve Albaraka Türk konut kredisi başvurularında kullanabileceğiniz Albaraka Türk konut kredisi hesaplama 2020 rehberini sizler için oluşturduk. Bu yazımızda yer alan güncel bilgiler aracılığıyla Albaraka konut kredisi hesaplama işlemlerinizi daha kolay yapabilir, tüm masraf ve detaylardan haberdar olabilirsiniz. Albaraka Türk konut finansmanı ile ilgili aklınıza takılan diğer sorularınızı içeriğimizin altında yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınız en hızlı ve doğru şekilde cevaplanacaktır.

Albaraka Türk Konut Finansmanı Hesaplama 2020

Albaraka Türk konut finansmanı hesaplama ile ilgili işlemlerinizi sitemizin girişinde yer alan hesaplama aracından gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca KREDİ KARŞILAŞTIRMA SAYFASI üzerinden de Albaraka Türk konut kredisi hesaplama ve karşılaştırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Hesaplama yaparken konut kredisi sekmesini tercih etmeniz gerekmekte, daha sonra kredi tutar ve vade bilgilerini sisteme girerek Albaraka Türk konut kredi hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Oranları 2020

Albaraka Türk konut kredi oranları 2020 yılında güncellendi. Daha önce daha yüksek olarak açıklanan Albaraka Türk konut oranları, Mayıs 2020’de tekrar düşüşe geçti. Kullanacağınız vadeye göre Albaraka Türk konut finansman oranları değişkenlik göstermektedir. Aşağıda yer alan listede Albaraka Türk konut kredisi kâr oranlarını görebilirsiniz.

0-64 Ay Arası Vadelerde Albaraka Türk konut kredisi oranı: %0,79

65-120 Ay Arası Vadelerde Albaraka Türk konut finansman oranı: %0,83

Örneğin; 48 ay vade ile konut kredisi alacaksanız uygulanacak Albaraka konut kredisi oranı %0,79 olacaktır.

Benzer şekilde kredinizi 72 ay vade ile kullanacağınızda uygulanacak Albaraka konut finansman oranı ise %0,83’tür. Hesaplamalarınızı belirlediğiniz vadeye göre bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvurusu

Albaraka Türk konut kredisi başvurusu temel olarak şubelerden gerçekleştirilmekte. İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri, Albaraka mobil ve Albaraka.com.tr üzerinden yapacağınız başvurular da varsa hesabınızın bağlı olduğu, yoksa size en yakın şubeye yönlendirilir. Albaraka Türk konut finansman başvurusunun iletildiği şube ön hazırlık aşamasından sonra talebinizin uygun görülüp görülmediği hususunda size bilgi verecektir. Albaraka konut kredisi başvurusu yaptıktan sonra krediniz onaylanırsa, kredinizi değerlendiren şube tarafından detaylı işlemler için şubeye davet edilirsiniz.

Temel olarak Albaraka konut finansman başvurusu 1 gün içerisinde neticelenmektedir. Kredinizin onaylanması halinde tüm işlemler ortalama 4-5 gün içerisinde tamamlanmış olur. Albaraka konut kredisi kaç günde biter? sorusunun cevabı bu bilgiler ışığında 4-5 iş günüdür. Hafta sonuna denk gelen günler bu hesaplamaya dahil değildir.

Albaraka Türk konut kredisi başvurusu için şu kanalları kullanabilirsiniz;

 • Albaraka Türk Şubeleri,
 • 444 5 666 Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri,
 • Albarakaturk.com.tr
 • Albaraka Türk İnternet Bankacılığı
 • Albaraka Mobil Cep Uygulaması
Albaraka Türk Konut Kredisi Başvurusu
Albaraka Türk Konut Kredisi Başvurusu

Albaraka Türk Konut Kredisi Erteleme 2020

Koronavirüs etkileri sebebiyle ekonomiye destek paketini müşterilerinin hizmetine sunan Albaraka, konut kredilerini 3 aya kadar erteleyebilmekte. Albaraka Türk konut kredisi erteleme işleminde 3 aylık taksitleriniz vade sonuna eklenerek ertelenebiliyor. Albaraka Türk konut finansmanı erteleme işleminde belirli bir kâr yansıtılmakla birlikte bu kâr tüm taksitlere eşit olarak dağıtılıyor. Dolayısıyla Albaraka konut kredisi erteleme işlemi sonrasında taksit tutarlarınız değişebiliyor.

Albaraka konut kredisi erteleme işlemleri şubeden gerçekleştirilmekte olup bir üst başlıkta yer alan başvuru kanalları üzerinden de Albaraka Türk konut kredisi erteleme başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda talebiniz finansman kullandığınız şubeye iletilerek işlemlerinizin başlatılması sağlanıyor. Olumlu sonuçlanan işlemlerin akabinde şubeye giderek Albaraka konut kredisi erteleme taahhüdünü imzalamanız gerekmektedir.

Albaraka Türk konut kredisi erteleme oranları, kredi kullandığınız orana göre hesaplanacak olup erteleme işlemleri güncel kredi oranlarından bağımsız olarak gerçekleştirilmektedir. Örneğin; %1,05 kâr oranıyla çektiğiniz kredi için Albaraka Türk konut finansmanı erteleme başvurusunda bulunduysanız şuan oranlar düşük olduğu halde o dönemdeki oranlara göre işlem yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi hizmeti Albaraka Türk’te genel olarak şu şekilde uygulanmaktadır. İlk olarak satın alacağınız evin tapu fotokopisi ve gelir belgenizle birlikte herhangi bir Albaraka Türk şubesine gidersiniz. Söz konusu daireyi satın almak istediğinizi belirterek Albaraka konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda krediye konu dairenin kredi şartlarına uyup uymadığına bakabilmek adına ekspertiz gönderilir. Albaraka ekspertiz raporu ortalama 2 gün içerisinde tamamlanır ve ekspertiz raporunda belirlenen konut bedelinin %90’ına kadar konut finansmanı kullanabilirsiniz. Elbette finansman üst limiti sadece ekspertiz değeriyle ölçülmez; gelir düzeyiniz de bu hususta önemli bir kıstas olacaktır.

Ekspertiz raporunun onaylanması ile birlikte Albaraka konut finansman başvurusu işlemleri kredi evraklarına imza alınmasıyla devam eder. Evliyseniz eşinizin de imzalar esnasında şubede bulunup Konut Kredisi Eş Muvafakatnamesi belgesini imzalaması gerekir. İmzalar atıldıktan sonra banka tarafından ipotek süreci başlatılır ve ipotek evrakları tarafınıza sunulur. Albaraka Türk tarafından avukat ataması yapılarak avukat bilgileri size SMS yoluyla ulaştırılır. Tapu dairesine bir gün önceden randevu alarak gidebilir, böylece tapu işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İlk olarak satıcıyla birlikte giderek giriş işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Giriş sonrasında size muhtemelen öğleden sonra için randevu verilecektir. Sizle birlikte satıcı ve avukatın da satış esnasında tapuda olması gerekir. Satıcı ve alıcı yerine noter vekaletiyle vekil kılınmış kişiler de bu işlemleri yürütebilir.

Tapu dairesindeki işlemler bittikten sonra yeni tapunuzla birlikte ipotek evrakları da size ibraz edilir. İpotek evraklarını kredi çektiğiniz şubeye ilettikten sonra satıcının ödemesi gerçekleştirilir. Satıcı ödemesi nakit olarak yapılabileceği gibi EFT ya da havale gibi para transfer sistemlerinin kullanımıyla da gerçekleştirilebilir.

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Albaraka Türk konut kredisi için istenen evraklar genel olarak diğer bankalarla aynıdır. Satın alacağınız konuta ait tapu fotokopisinin muhakkak ibraz edilmesi gerekir. Albaraka Türk konut finansmanı için gerekli evraklar şunlardır;

 • Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ya da dijital görüntüsü
 • Gelir Belgesi
 • Varsa ek gelirinizi beyan edebileceğiniz kira sözleşmesi, ÇKS gibi evraklar

Albaraka Türk Konut Kredisi Masrafları

Albaraka konut kredisi masrafları genel olarak aşağıdaki masraf türlerinden oluşmaktadır;

 • Dosya masrafı %0.5 (binde beş)
 • Ekspertiz ücreti
 • İpotek tesis ücreti
 • DASK poliçe ücreti
 • Konut Yangın Sigortası ücreti
 • Hayat Sigortası Ücreti
 • Ayrıca belirli dönemlerde düzenlenen kampanyalar için BES yapılması da zorunlu tutulmaktadır. Kampanyasız dönemlerde BES yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Tüm diğer bankalar gibi Albaraka Türk’te konut kredisi vereceği müşterilerinin belirli şartlara sahip olmasını talep etmektedir. Albaraka Türk konut kredisi şartlarının başında tapuda kat irtifakı ya da kat mülkiyeti olması gelir. Bu seçeneklerinden biri yoksa o konut için Albaraka Türk’ten konut kredisi kullanamazsınız.

Albaraka Türk konut finansman şartlarından bir diğeri de yeterli kredi notuna sahip olmaktır. 1256 ya da daha yüksek bir kredi notunuz varsa konut kredisi başvurunuzun olumlu neticelenme olasılığı artar. Kanuni ve idari takip kodunuz varsa Albaraka konut kredisi başvurunuz muhtemelen kabul görmeyecektir. Ayrıca aktif durumda haciz ya da icra kaydınızın da olmaması gerekir. 800-1256 arası kredi notu olan bireylerin Albaraka Türk konut kredisi başvurusu şube tarafından değerlendirilebilir. Kefil ya da ek teminat yoluyla bu şekilde konut kredisi kullanmanız pekâlâ mümkündür.

Akrabalar ya da şirket ortakları arasında gerçekleştirilen konut alış/satış işlemleri, Albaraka tarafından finanse edilmemektedir. Yalnızca banka tarafından belirli bir süredir tanınan ve gerçek bir satış işleminden emin olunduğu durumlarda özel onayla bu gibi işlemlere finansman sağlanabilmektedir. Bunun için bankanın ilgili biriminden onay alınması gerekir.

Sahip olunması gereken Albaraka konut kredisi şartlarından bir diğeri de belgelenebilir bir gelirinizin olmasıdır. Kamu personeliyseniz e-devlet üzerinden temin edilecek maaş bordrosu yeterli olacaktır. Özel sektör çalışanlarından imzalı ve kaşeli maaş bordrosu ile sigorta hizmet dökümü talep edilir. Esnaflar ve şirket sahip ya da ortakları, muhasebecilerinden temin edecekleri Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, Detay Mizan ve Vergi Beyannamesi evrakları ile Albaraka Türk konut kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Bir diğer Albaraka ev kredisi şartı da vade sayısının maksimum 120 ay oluşudur. Bazı bankalarda bu sınır daha üst noktada iken Albaraka ev kredisinde maksimum vade 120 ay olarak kabul görmektedir.

Albaraka Türk Konut Kredisi Erken Kapama

Albaraka Türk konut kredisi erken kapama işlemleri, diğer bankalar gibi uygulanmaktadır. Amacınız konut kredinizi kapatmaksa bu hususta şubenize başvurmanız gerekecektir. Albaraka Türk konut finansmanı erken kapama işlemleri yalnızca şubelerden yürütülmektedir. Erken ödeme başvurusunda bulunduğunuzda Albaraka Türk konut kredisi erteleme hesaplama işlemleri yapılarak size erken kapama tutarı bildirilir, uygun görmeniz halinde Albaraka konut kredisi erken ödeme işleminizi başlatabilirsiniz. Albaraka Türk konut kredisi erken ödeme durumunda yalnızca kalan anapara tutarını ödemeniz gerekir. Kalan aylara düşen kâr tutarını ödemeniz gerekmez.

Albaraka Türk konut kredisi erken kapama cezası, yasal olarak uygulanan şekilde alınmaktadır. Kredinizin sona ermesine 36 aydan daha az bir süre kaldıysa kapama tutarının %1’i kadar konut kredisi erken kapama cezası ödemeniz gerekecektir. Eğer kredinizin sona ermesine 36 aydan daha uzun bir süre varsa ödeyeceğiniz Albaraka Türk konut finansmanı erken kapama cezası %2 oranında uygulanır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Erken Kapama
Albaraka Türk Konut Kredisi Erken Kapama

Albaraka Türk Konut Kredisi Ara Ödeme

Albaraka Türk konut kredisi ara ödeme işlemleri de erken kapama işlemleri gibi yalnızca şubeden gerçekleştirilmektedir. Bunun için kredi kullandığınız şubeye başvurunuzu iletebilirsiniz. Ara ödemelerinizi kredi öncesinde planlama şansınız da olacaktır; fakat bunun için ara ödeme yapacağınız dönemlerde gelirinizin taksit ödemesi adına yeterli olduğunu beyan etmeniz gerekir. Örneğin; çiftçilik geliriniz varsa hangi dönemlerde ödeme aldığınızı gösteren belgeyi bankaya ibraz etmelisiniz. Bu şekilde Albaraka Türk konut finansmanı ara ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Elinize bir defada toplu para geçtiğinde taksit tutarını azaltmak ve anapara ödemesini indirmek adına Albaraka konut kredisi ara ödeme hakkından faydalanabilirsiniz. Bu durumda krediniz için ara ödeme yapılacak, geri ödeme planınız yeniden oluşturulacaktır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Helal mi?

Diğer katılım bankalarında olduğu gibi Albaraka Türk’te de finansman işlemleri fetva kurulunun onayı çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Bu minvalde Albaraka Türk konut kredisi helal mi? Albaraka Türk konut kredisi caiz mi? gibi hususları göz önünde bulundurabilirsiniz. Albaraka Türk Fetva Kurulu, konut kredisi işlemleri için bankaya icazet vermektedir. Ayrıca kredi başlangıcında müşteriden yazılı olarak beyan alınmakta, sadece gerçek konut alım işlemleri için finansman sağlanmaktadır. Kredi tutarı doğrudan satıcıya ödenmekte olup kredi kullanan kişilere herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Albaraka, murabaha sistemi doğrultusunda satıcıdan peşin olarak satın aldığı konutu kârını ekledikten sonra kredi müşterisine satar ve alacağını taksitlere böler. Albaraka konut kredisi helal mi? Albaraka konut kredisi caiz mi? gibi soruların yanıtı bu bilgiler ışığında evet olsa da işin İslami boyutunu farklı kaynaklardan araştırabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Yorumları

Diğer bankalarla kıyaslandığında Albaraka Türk konut kredisi oranlarının kabul edilebilir seviyelerde olduğu gözlenmekte. Kredi konusunda faiz hassasiyetiniz varsa kullandığı sistem dolayısıyla Albaraka Türk Katılım Bankası’nı tercih edebilirsiniz. İşlemlerin maksimum 4-5 iş günü içerisinde tamamlanması da önemli bir artı olarak göze çarpıyor. Albaraka Türk konut kredisi yorumları arasında olumsuz görüş bildirilen husus ise bankanın akrabalar arasındaki satışlara aracılık etmemesi ve maksimum 120 ay vade seçeneği uygulaması geliyor. Genel olarak Albaraka Türk yorumlarının olumlu  seviyede olduğu görülüyor.

YORUMLAR YAZ