• YARIM ALTIN
  1.727,00
  % 0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3494
  % 0,56
 • € EURO
  10,8777
  % 0,45
 • £ POUND
  12,8971
  % 0,45
 • ¥ YUAN
  1,4623
  % 0,37
 • РУБ RUBLE
  0,1316
  % 0,27
 • BITCOIN/TL
  598148,179
  % 3,59
 • BIST 100
  1.432,68
  % 0,20

Albaraka İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Albaraka İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Albaraka internet bankacılığı bloke kaldırma, Albaraka Türk müşterilerinin dönemsel olarak ihtiyaç duyduğu işlemler arasında yer almakta. Albaraka Türk’ün birçok bankadan farklı olarak birden fazla şifre ile giriş sağlıyor olması, Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma konusunda daha çok sorun yaşanmasına sebep olmakta. Ne var ki şifre belirleme şartlarının daha fazla olması, birden fazla şifre ile giriş yapılması gibi durumlar, banka müşterilerine daha güvenli bir online bankacılık hizmeti sunuyor. Bugün sizlere Albaraka internet bankacılığı bloke kaldırma, Albaraka mobil bloke kaldırma ve Albaraka sim kart bloke kaldırma konularında pratik ipuçları vereceğiz. Bu bilgileri kullanarak internet bankacılığı ya da mobil bankacılık şifreniz üzerindeki blokeyi kolayca kaldırabilirsiniz.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri 3 farklı işlem üzerinden gerçekleştirilmekte. Bunları her zaman olduğu gibi maddeler halinde sıralayacak ve sonrasında detaylandıracağız.

 • En yakın Albaraka Türk şubesine giderek internet bankacılığı blokenizin kaldırılması talebinde bulunabilirsiniz,
 • Albaraka Türk kredi kartı ya da banka kartına sahipseniz internet ve mobil bankacılık uygulamalarında yer alan Şifremi Unuttum bağlantısını kullanarak yeni şifre alabilir, alacağınız yeni şifre ile sisteme giriş yaparak Albaraka internet bankacılığı bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Bir önceki seçenekte olduğu gibi Albaraka Türk hesap kartı ya da kredi kartınız varsa müşteri hizmetlerini arayarak da Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma sorununu çözebilirsiniz.

Şimdi de yukarıda yer alan maddeler hakkında daha çok bilgi almak isteyenler için işlemleri detaylandıralım. İlk seçenekte yer alan yöntemi kullanmak için en yakın Albaraka Türk şubesine gitmeniz gerekmekte. Ana hesabınız başka şubede olsa bile gideceğiniz şubede Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Kimlik kontrolleri sonrasında bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından size şifre yenileme formu imzalatılacaktır. İmzalatılan formda yer alan bilgilerin güncel ve doğru olması, imzanızın da sistemdeki imzanızla uyuşması gerekir. Bu şartları sağlamanızın akabinde şube içerisindeki operasyon yöneticisinin onay vermesiyle birlikte yeni şifreniz telefonunuza gelecektir. Gelen şifre ile cep telefonunuzdan Albaraka mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Burada sizden şifre ile beraber PİN bilgisi de istenecektir. Genelde 6 haneli ve sadece rakamlardan oluşan PİN kodunuzu unuttuysanız PİNİ Unuttum seçeneğine basınız. Bu durumda ilk olarak giriş yapabilmeniz için sizden yeni şifreniz istenecek. Cep telefonuna SMS ile gelen Albaraka mobil şifrenizi girerek önce yeni PİN kodu belirleyebilir, ardından şifrenizi kendi istediğiniz şekilde yenileyebilirsiniz.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Albaraka mobil pin nedir ve Albaraka pin nedir? şeklindeki sorularınızı duyar gibiyiz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Albaraka Türk mobil bankacılık uygulamasında giriş şifresinin yanı sıra pin kodu da kullanılıyor. Pin kodu 6 haneden ve tamamıyla rakamlardan oluşuyor. Giriş yaparken bir defa yazdıktan sonra PİNİ HATIRLA seçeneğini kullanabilirsiniz, bu durumda sonraki girişlerinizde sizden pin istenmeyecektir. Buna rağmen pin kodunuzu unutmamanızda fayda var, zira EFT ya da havale yaparken, faturalarınızı öderken son aşamada sizden güvenlik amacıyla pin kodu istenecektir.

Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma işleminin bir diğer yöntemi ise internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulamalar üzerinden giriş yaparken şifrenizin istendiği kısımda yer alan Şifremi Unuttum linkine tıklamanız gerekmekte. Ardından açılan ekrana Albaraka kredi kartı veya Albaraka banka kartı numaranızı yazmalısınız. Alt tarafa kart şifrenizi, bir alt tarafta yer alan taba da kartınızın ön yüzünde yer alan son kullanım tarihini yazdıktan sonra en altta bulunan Devam butonuna basınız. Daha sonra sistemde kayıtlı kimliğimizin seri numarası, doğum tarihiniz gibi bilgilerin isteneceği yeni bir ekran açılacak. Burada istenen bilgileri de girmeniz halinde telefonunuza bir onay kodu gönderilecek. SMS olarak gelen kodu ekrandaki ilgili alana doldurduktan sonra Devam tuşuna tekrar basınız. Bu şekilde telefonunuza banka tarafından yeni bir şifre gönderilecek. Gönderilen şifrede hem harf, hem de rakamlardan oluşuyor olacaktır. Gelen şifre ile tekrar giriş ekranından sisteme giriş yapınız ve şifrenizi değiştirmek için belirlenen yönergeleri takip ediniz. Bu şekilde giriş yapmanız durumunda Albaraka internet bankacılığı bloke işlemini de sorunsuz tamamlamış olacaksınız.

Albaraka internet blokesi kaldırmak için kullanılacak son yöntem de müşteri hizmetlerini aramaktır. 444 5 666 numaralı Albaraka Türk müşteri hizmetlerini aradığınızda bloke varsa doğrudan Albaraka Türk internet bankacılığı şifreniz bloke olmuştur şeklinde sesli bir yanıt gelecektir. Devam etmek için X tuşuna basınız diyerek yönlendirdiği tuşa basmanız halinde müşteri hizmetlerine bağlanma gereği olmadan blokenizi kaldırabilirsiniz. Albaraka sistemindeki eksik bilgileriniz ya da benzer sebeplerle belirlenen tuşa bastıktan sonra müşteri hizmetleri yetkilisine de yönlendirilebilirsiniz. Burada sizden gizli kelimenizin belirli harfleri (önceki sistemde anne kızlık soyadınız), doğum tarihiniz, baba adınız gibi bilgiler istenebilir. Daha sonra müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından telefonunuza onay kodu gönderilecektir. Gelen kodu yetkiliye söylemeniz halinde bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilecektir. Eğer eski şifrenizi hatırlamıyorsanız bloke kaldırma yerine yeni şifre talebinde de bulunabilirsiniz. Bu durumda gelen şifreyi kullanarak yapacağınız ilk girişte internet bankacılığı blokesi de otomatik olarak kalkmış olacaktır.

Albaraka Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma

Albaraka mobil bankacılık bloke kaldırma işlemlerinizi de internet bankacılığı başlığı altında detaylandırdığımız yöntemlerle yapabilirsiniz. Albaraka Türk mobil bankacılık bloke kaldırma işlemlerini şubeden, mobil uygulama üzerinden ya da çağrı merkezinden kolayca tamamlamanız mümkün. Albaraka mobil bloke kaldırma ile ilgili tüm çözümler, internet bankacılığı ile ortak kullanılmaktadır.

Albaraka Mobil Bankacılık Şifre Bloke Kaldırma

Albaraka Sim Kart Bloke Kaldırma

Albaraka sim kart bloke kaldırma, sim kartınızla ilgili yapacağınız belirli değişikliklerde bankanın alacağı sim kart bloke önlemine karşı kullanabileceğiniz bir işlemdir. Aşağıda yer alan değişikliklerden birini yaptığınızda Albaraka Türk sim kart bloke kaldırma işlemine ihtiyacınız olabilir;

 • Operatör değişikliği yaptığınızda,
 • Daha önce farklı serviste olan hattınızı 4.5G’ye taşınmanız durumunda,
 • Sim kartınızı fiziki olarak değiştirip yeni bir hat aldığınızda,
 • Hattınız kaybolduğunda ya da bozulduğunda hat değişikliği yaptığınızda,
 • Telefonunuzu değiştirip yeni bir cihaza hattınızı taktığınızda,
 • Yurtdışında kullanmakta olduğunuz bir hattı Türkiye’de kullanmaya başladığınızda ya da tersi durumunda.

Bu gibi değişikliklerden birini veya birkaçını yapmanız halinde sim kartınız banka tarafından bloke edilir. Albaraka Türk sim kart bloke kaldırma işleminizi şubelerden ya da çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Şubeye giderek sim kartınızın bloke olduğunu ve açtırmak istediğinizi belirtin. İmzalatılacak sim kart bloke kaldırma belgesinin sisteme taranmasıyla beraber blokeniz kaldırılacaktır. Dilerseniz 444 5 666 numaralı Albaraka Türk çağrı merkezini arayarak da Albaraka sim kart blokesi kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer Albaraka müşteri temsilcinizle ya da şubedeki personellerden biriyle iletişim halindeyseniz Albaraka sim kart bloke kaldırma dilekçesi göndererek de sim kartınızın blokesinin çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sim kart blokeniz kalktıktan sonra onay gerektiren mesajları almaya başlayabilir, internet üzerinden güvenli alışverişinize devam edebilirsiniz.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Albaraka Türk internet bankacılığı şifre almak için şubeye giderek şifre talebinde bulunmalısınız. Diğer başlıklarda olduğu gibi bu sorunu yaşadığınızda da istediğiniz Albaraka Türk şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Daha önce hiç şifre almadıysanız bireysel internet bankacılığı talep formunu doldurup imzalamanız istenecektir. Gerekli bilgileri doldurup imzaladıktan sonra en geç gün içerisinde şifreniz telefonunuza gönderilecektir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus sim kartınızda sim blokesi olup olmadığıdır. Eğer sim kart blokeniz varsa gönderilecek şifre telefonunuza ulaşmayacaktır; bu gibi sorunları yaşamamak adına şubedeyken işlemlerinizin tamamlanmasına ve şubeden çıkmadan şifrenizin gelip gelmediğine dikkat edin. Eğer şifre gelirse gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenin gelmemesi halinde müşteri temsilcisi Albaraka sim kart bloke kaldırma için sizden başka bir forma daha imza alacaktır. Albaraka Türk sim kart bloke kaldırma sonrasında şifreniz yeniden sorunsuz şekilde gönderilecektir.

Daha önce internet bankacılığı kullanıyorsanız ve şifrenizi unuttuysanız Albaraka mobil şifre alma işlemleri için internet/mobil bankacılık uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Albaraka internet bankacılığı şifremi unuttum kısmında bu konuyu detaylıca açıklamıştık. Burada yer alan yönergeleri dikkate alarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

youtube beğeni windows 10 pro lisans
YORUMLAR YAZ