• YARIM ALTIN
  1.728,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3452
  % 0,52
 • € EURO
  10,8719
  % 0,35
 • £ POUND
  12,8862
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  1,4614
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  599193,522
  % 3,72
 • BIST 100
  1.433,14
  % 0,23

Akbank Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı erteleme nasıl yapılır? sorusunun yanıtını merakla aradığınızı biliyoruz. Bu yazımızda sizlere yardımcı olabilmek adına Akbank kredi kartı borcu erteleme ile ilgili ipuçlarını sunacak, Akbank kredi kartı öteleme işlemlerinizi en kolay yoldan gerçekleştirmenize önayak olacağız.

Birçok Akbank müşterisi bu günlerde Akbank kredi kartı borcu erteleme nasıl yapılır? diye merak ediyor. İlk olarak kredi kartı ertelemenin gerekleri üzerinde duralım. Biliyoruz ki koronavirüs salgınının etkileri neticesinde son birkaç aydır temel sağlık ve gıda ihtiyaçlarınıza daha fazla yoğunlaştınız; bunlara bir de fatura ödemeleri eklenince kredi kartı borçları eskiye nazaran daha büyük bir sıkıntı haline geldi. Siz de bu durumdaysanız ve Akbank kredi kartı ertelemesi yapmak istiyorsanız rehber nitelikli bu içeriğimizi sonuna kadar okuyunuz.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Şartları

Akbank kredi kartı erteleme şartlarının başında kredi kartı borcunun minimum 50 TL olması gelmekte. 50 TL’den düşük tutardaki kredi kartı ekstrenizi bu yöntemle erteleyemiyorsunuz. Ayrıca kredi kartı ekstrenizi erteleyebilmeniz için başvurunuzu ekstre tarihi ile son ödeme tarihi arasında yapmanız gerekmekte. Sistemsel problemlerle karşı karşıya kalmamak adına son ödeme tarihinden en geç 1 gün öncesine kadar Akbank kredi kartı erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Örneğin; kredi kartı ekstreniz 14.05.2020’de gelirse ve son ödeme tarihi de 24.05.2020 olarak belirlendiyse Akbank kredi kartı erteleme başvurusunu en geç 23.05.2020 tarihine kadar yapmanızı tavsiye ederiz.

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredili Akbank müşterileri, içerisinde bulunduğumuz bu günlerde Akbank kredi erteleme nasıl yapılır? sorusunu fazlasıyla düşünmekte. Özellikle koronavirüs etkilerinin artış göstermesiyle beraber kredi ödemelerini geciktiren müşterilerin Akbank kredi erteleme konusunda yoğun bir arayış içerisinde oldukları aşikâr. Bu yazımızda Akbank kredi erteleme nasıl yapılır? Akbank kredi erteleme faiz oranı kaç? Akbank kredi erteleme yapıyor mu? tarzındaki sorularınızı birinci ağızdan yanıtlayacağız. Akbank kredi erteleme şartlarını ve tüm detayları biriminde

İlgili İçerik

Akbank kart erteleme başvurusu yapabilmeniz için kredi kartınızın takip statüsünde olmaması ve maksimum 30 gün gecikmesinin bulunması gerekiyor. Yasal takibe düşen kredi kartı borçları için standart süreç işlemekte olup bu tür kartların ekstre ertelenmesi şuan için mümkün değildir.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Şartları
Akbank Kredi Kartı Erteleme Şartları

Akbank Kredi Kartı Erteleme Başvurusu

Akbank kredi kartı borç erteleme başvurusu için Akbank Direkt, Akbank internet bankacılığı, Akbank telefon bankacılığı, Axess Mobil ve Axess internet bankacılığı uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Talebinizi ilettikten sonra Akbank kredi kartı erteleme SMS kodunu 5990’a göndermeniz gerekmekte. Başvurularınızı kartlar menüsünden rahatlıkla iletebilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra en geç 1 saat içerisinde Akbank kredi kartı erteleme SMS kodunu almış olacaksınız. Sistemsel bir yoğunluk söz konusu değilse Akbank kredi kartı erteleme SMS kodu tarafınıza ortalama 10-15 dakika içerisinde iletilir.

Peşin kredi kartı alışverişlerinizle birlikte taksitli olarak yapmış olduğunuz alışverişler de erteleme sürecine dahildir. Akbank kredi kartınızla daha önce yaptığınız taksitli harcamalar, ekstrenizin toplamında yer alır ve erteleme hesaplaması tüm ekstre üzerinden gerçekleştirilir.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Faizi Ne Kadar?

Tüketicilerin büyük bir çoğunluğu Akbank kredi kartı erteleme faizi ne kadar? Akbank kredi kartı erteleme faizi ne? gibi soruların yanıtını arıyor. Ekstrenizi 1 aylığına öteleyecekseniz Akbank kredi kartı öteleme faizi %2.05 + KKDF + BSMV şeklinde olacaktır. 2 aylık ötelemelerde Akbank kredi kartı erteleme faizi %2.72 + KKDF + BSMV şeklindedir. Ekstrenizi 3 aylık ertelediğinizde uygulanan Akbank kredi kartı erteleme faiz oranı ise %3.38 + KKDF + BSMV şeklinde olur. 500 TL’lik kart ekstrenizi 3 ay ertelediğinizde geri ödeme tutarı 518,18 TL olacaktır. Aynı ekstreyi 2 aylığına erteleme talebinizde geri ödeme tutarınız 514,58 TL olacaktır. Akbank kredi kartı erteleme hesaplama işlemlerinizi sunmuş olduğumuz Akbank kredi kartı borcu erteleme faizi üzerinden dilediğiniz gibi hesaplayabilirsiniz. Akbank kredi kartı erteleme hesaplama işleminiz sonrasında ödemeniz gereken toplam tutar tarafınızca onaylanıyorsa başvurunuzu Akbank kredi kartı erteleme başvurusu başlığı altında belirttiğimiz şekillerde yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Faizi Ne Kadar
Akbank Kredi Kartı Erteleme Faizi Ne Kadar
YORUMLAR YAZ