• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5185
  % 0,26
 • € EURO
  11,0714
  % 0,09
 • £ POUND
  13,1131
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  1,4864
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,70
 • BITCOIN/TL
  557477,403
  % -3,75
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredili Akbank müşterileri, içerisinde bulunduğumuz bu günlerde Akbank kredi erteleme nasıl yapılır? sorusunu fazlasıyla düşünmekte. Özellikle koronavirüs etkilerinin artış göstermesiyle beraber kredi ödemelerini geciktiren müşterilerin Akbank kredi erteleme konusunda yoğun bir arayış içerisinde oldukları aşikâr. Bu yazımızda Akbank kredi erteleme nasıl yapılır? Akbank kredi erteleme faiz oranı kaç? Akbank kredi erteleme yapıyor mu? tarzındaki sorularınızı birinci ağızdan yanıtlayacağız. Akbank kredi erteleme şartlarını ve tüm detayları biriminde uzman bir Akbank personelinden dinlemeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise hadi başlayalım.

Akbank Kredi Erteleme Şartları

Akbank kredi erteleme şartlarının başında ödeme tarihi 30 Haziran 2020’ye kadar olan kredilerin ötelenebilmesi gelmekte. Yani Mayıs ve Haziran ayındaki taksitleriniz için öteleme hakkına sahipsiniz. Nisan ayına ait taksit ödemenizi geciktirdiyseniz ve henüz yapmadıysanız şubenizle görüşerek ilgili taksidinizin de Akbank kredi erteleme başvurusuna dahil edilmesini talep edebilirsiniz. Kredi erteleme talebi sonrası ödenecek ilk taksit tarihi, en fazla 31 Temmuz’a kadar ötelenebilmekte.

Kredi kartı ve Artı Para borçları da erteleme kapsamına alındı. Bu ürünlere ait ekstrelerinizi de erteleyebilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında bu hususlar hakkında da bilgiler sunacağız.

Akbank Kredi Erteleme Şartları
Akbank Kredi Erteleme Şartları

Akbank Kredi Erteleme Başvurusu

Bireysel müşteriler, Akbank kredi erteleme başvurusu için kredi çektikleri şubeye taleplerini iletebilirler. Ne var ki koronavirüs salgını sebebiyle evinizde kalmayı tercih ediyorsanız Akbank kredi erteleme başvurusu için yararlanabileceğiniz farklı yöntemler de mevcut. Akbank Direkt ya da Akbank bireysel internet bankacılığı uygulamanızdan kredilerinize göz atarak size özel sunulmuş bir kredi erteleme seçeneği olup olmadığını görebilirsiniz. Dilerseniz Akbank resmi web sitesi üzerinden de Akbank kredi borcu erteleme başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank resmi web adresinde yer alan kredi borcu erteleme sayfasında bulunan formu doldurarak erteleme talebinizi Akbank’a anında iletebilir, kredinizi 31 Temmuz 2020 tarihine kadar erteleyebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Başvurusu

Akbank kredi kartı erteleme başvurusunda bulunmak için Akbank Mobil uygulamasını kullanmak en kolay yol olacaktır. Kredi Kartı İşlemleri seçeneğinden Taksit Erteleme İste sekmesini kullanarak Akbank kredi kartı erteleme başvurusunda bulunmanız mümkün. Bu işlemleri Axess Mobil, Akbank internet bankacılığı ya da 444 25 25 numaralı Akbank Çağrı Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz.

Akbank kredi kartı borcu erteleme işlemleri, maksimum 3 aya kadar yapılabilecektir. 1 aylık erteleme için ödemeniz gereken Akbank kredi kartı erteleme faiz oranı %2.05’tir. 2 aylık ertelemelerde bu oran %2.72’ye çıkmaktadır. Akbank kredi kartı erteleme faizi 3 aylık ötelemelerde ise %3.38 olarak uygulanmaktadır. Bu oranlara ek olarak BSMV ve KKDF farkı da alınmaktadır.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Başvurusu
Akbank Kredi Kartı Erteleme Başvurusu

Akbank İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Bireysel Akbank müşterilerinin büyük bir kısmı ertelemelerini tüketici kredisi üzerine düşünmekle beraber Akbank ihtiyaç kredisi erteleme nasıl yapılır? sorusu üzerinde yoğunlaşmakta. Akbank ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerinizi, kredi kartı öteleme işlemlerinizle aynı kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisi erteleme faiz oranı güncel kredi faiz oranlarına ve kredinizi çektiğiniz orana göre değişkenlik gösterebilir. Akbank kredi erteleme hesaplama işlemleriniz esnasında kredinizi ertelediğiniz için ne kadarlık bir ekstra ödeme yapacağınızı görebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Gelelim Akbank’tan konut kredisi çeken müşterilerin talebi olan Akbank konut kredisi erteleme nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya. Akbank konut kredisi erteleme başvurusu yapmak için kredinizi çektiğiniz şubeye giderek direkt başvuruda bulunmanız mümkün. Ayrıca Akbank Mobil ve internet bankacılığında yer alan Kredi sayfası üzerinden de Akbank konut kredisi erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Faiz işleyişi olarak ihtiyaç kredisi erteleme işleminde uygulanan esaslar geçerlidir.

Akbank Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?
Akbank Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank taşıt kredisi erteleme taleplerinizi de tıpkı konut kredisi öteleme taleplerinizde olduğu gibi şubenize iletebilirsiniz. Ayrıca mobil bankacılık ve internet bankacılığı, Akbank web adresi gibi kanallardan da Akbank araç kredisi erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Artı Para Erteleme

Bireysel Akbank müşterilerinin yoğun ilgi gösterdiği Artı Para hizmeti de bu zorlu günlerde geciktirilebilmekte. Tıpkı Akbank kredi kartı borcunuz gibi Artı Para borcunuzu da 3 aylık süreyle erteleyebilirsiniz. Bunun için Akbank web sitesinde yer alan erteleme sayfasını kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca 444 25 25 numaralı Akbank telefon bankacılığından, Akbank Mobil ve internet bankacılığı uygulaması üzerinden de Akbank Artı Para erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Artı Para Erteleme
Akbank Artı Para Erteleme
YORUMLAR YAZ