• YARIM ALTIN
  1.739,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5103
  % 0,20
 • € EURO
  11,0355
  % -0,03
 • £ POUND
  13,0761
  % -0,11
 • ¥ YUAN
  1,4927
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,1346
  % 0,55
 • BITCOIN/TL
  560197,229
  % -3,31
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Aidatsız kredi kartı, kart kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen kartlardan biri olarak dikkat çekiyor. Birçok banka, kredi kartı verdiği müşterilerinden yıllık ya da aylık olarak kart aidatı tahsil etmekte. Bankalar, bu kartların yanı sıra bazı özellikleri kısıtlanmış olan sade kartlarını da kullanıcıların beğenisine sunuyor. Neredeyse her bankanın aidatlı kredi kartından ayrı olarak sunduğu aidatsız kredi kartı mevcut. Bu yazımızda kart aidatı olmayan kredi kartlarıyla ilgili işinize yarayacak tüm bilgileri sırasıyla sunmaya çalışacağız.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Yukarıdaki başlık altında da belirttiğimiz üzere aidatsız kredi kartı nedir? sorusunun yanıtı şu şekildedir. Bankaların müşterilerine verdiği kredi kartı için herhangi bir ücret ya da aidat tahsilatı yapmaması durumudur.

Aidatsız Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Aidatsız kredi kartı özellikleri, genel itibarı ile standart kredi kartlarından farklıdır. Bu kartların çoğu ile nakit avans ya da taksitli nakit avans çekemezsiniz. Ayrıca puan biriktirme, mil kazanma, taksitli alışveriş yapma gibi imkânlar da ya yoktur ya da belirli bir biçimde sınırlandırılmıştır.

Kredi kartı aidatı almayan bankalar, bu kartların özelliklerini diledikleri gibi belirleyebilirler. Ne var ki kart aidatı olmaması, bu kartların özelliklerini kısıtlamaktadır. Eğer taksitli alışveriş, nakit avans, taksitli nakit avans ve puan biriktirme gibi talepleriniz söz konusu ise aidatı olmayan kredi kartlarının size uygun olmayacağını belirtmemizde fayda var.

Yukarıda saymış olduğumuz özellikler tüm bankalar için geçerli değildir. Bazı bankalar, standart kredi kartları için verdikleri taksit, avans, puan kazanma gibi özellikleri, kart aidatı olmayan kredi kartlarında da kullanırlar.

Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu

Aidatsız kredi kartı başvurusu için banka şubesine gidebilir, dilerseniz çağrı merkezi, web sitesi, internet bankacılığı veya mobil bankacılık başvuru kanallarını da kullanabilirsiniz. Aidatsız kredi kartı başvurusu için gerekli şartlar, standart kredi kartı başvuru şartları ile aynıdır. Dolayısıyla bankanın kart müşterileri için koştuğu şartlar, bu kartlar için de geçerlidir.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Neredeyse her bankanın aidatsız kredi kartı uygulaması bulunmakla birlikte bu bankaları ve sundukları kart hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Garanti BBVA Bonux Flexi Aidatsız Kredi Kartı

Bonus Flexi aidatsız kredi kartı, gerek kullanım oranı; gerekse özellik bakımından diğer kartlardan ayrılmakta. Zira Bonus Flexi aidatsız kredi kartı ile Bonus işyerlerinden yapacağınız alışverişler karşılığında Bonus puan kazanabiliyorsunuz. Garanti BBVA web sitesi üzerinden ya da Garanti BBVA şubelerinden Bonus Flexi aidatsız kredi kartı başvurusu yapabilir, ayrıcalıklı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi Kartı

İş Bankası aidatsız kredi kartı olan Maximum Aidatsız Kart, en çok tercih edilen kredi kartlarından biri olarak göze çarpıyor. Standart Maximum kredi kartlarında bulunan taksit ve MaxiPuan biriktirme gibi özellikler Maximum Aidatsız Kart için de geçerli. Ayrıca kartınızı hem kredi kartı, hem de bankamatik kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Fatura ödemelerinden online alışverişe kadar birçok özel hizmetten dilediğiniz ölçüde faydalanabiliyorsunuz.

Akbank Free Aidatsız Kredi Kartı

Akbank Free aidatsız kredi kartı, aidatı olmayan kredi kartları arasında en cazip seçeneklerden biri. Akbank, müşterilerine bu kartla birlikte fatura ödeme, düzenli ödeme yapma, nakit avans kullanma, harcama erteleme, puan kazanma gibi tüm hizmetleri kart ücreti almadan sunuyor. Kısacası bir kredi kartında olmasını isteyeceğiniz tüm özellikler Maximum Aidatsız Kart’ta fazlasıyla var.

Albaraka Türk Aidatsız Kredi Kartı

Albaraka Türk, kart aidatı olmayan bankalar arasında en farklı olanlardan biri. Zira Albaraka Türk, hiçbir kredi kartından aidat almıyor. Gold, Classic, Platinum gibi seçeneklerin sunulduğu bankada kart ücreti yok. Albaraka Türk’ün bir katılım bankası olmasından kaynaklı bazı eksiklikler elbette var. Bu bankaya ait kartlardan nakit avans çekemiyorsunuz. Taksitli harcamalar dışındaki harcamaların toplam tutarını ekstre tarihinde ödemeniz gerekiyor. Yani asgari ödeme gibi bir durum söz konusu değil. Albaraka Türk kredi kartlarıyla World üye işyerlerinden taksitli harcama yapabiliyor, karşılığında World puan kazanabiliyorsunuz.

Yapı Kredi World Eko Aidatsız Kredi Kartı

Yapı Kredi World Eko kredi kartı, tüm kart özelliklerini barındıran kartlardan biri. Nakit avans, taksitli nakit avans, online alışveriş, World puan kazanma gibi özellikleriyle ön plana çıkan Yapı Kredi World Eko, en çok kullanılan aidatsız kredi kartlarından biri.

TEB Sade Kart

TEB Sade kart, taksit yapmayan kredi kartlarından biri. Peşin alışverişleriniz ve nakit avans işlemleriniz için kullanabileceğiniz bu karttan herhangi bir ücret kesilmiyor. TEB, Sade Kart kullanıcılarına sinema, tiyatro, konser gibi etkinlikler için indirim kazanma şansı sunuyor.

ING Light Kart

ING Light Kart, kart aidatı olmayan kredi kartlarından bir diğeri olarak karşımıza çıkmakta. Peşin harcamalarınız sonrasında talep etmeniz durumunda vade farkı ödeyerek taksit yapabiliyor, ayrıca size özel tanımlanan asistan özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Çilingir, acil sağlık hizmeti gibi özel hizmetler sunan ING Light Kart başvurusu için 0850 222 0 600 numaralı ING Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir, ayrıca bankanın resmi internet kanallarını kullanarak da başvuruda bulunabilirsiniz.

Enpara Aidatsız Kredi Kartı

Enpara aidatsız kredi kartı, son yıllarda en fazla kullanılan kredi kartlarından biri olarak lanse edilmekte. Enpara.com’ da EFT ve havale ücretinin olmaması da bu kartın yaygınlaşması adına önemli bir etken. Ayrıca Enpara kredi kartını düzenli olarak kullanan müşteriler, Enpara’ dan aidat dahi kazanıyorlar. Yanlış duymadınız; Enpara, kredi kartı müşterilerinden aidat almayıp üzerine aidat ödemesi yapıyor.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kart aidatı olmayan katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk, Sağlam Kart hizmetiyle müşterisinin büyük beğenisini kazanıyor. Tıpkı Enpara gibi Kuveyt Türk’te kartını düzenli olarak kullanan müşterilerine aidat ödüyor.

Vakıf Katılım VKart

Vakıf Katılım Bankası’nın aidatsız kredi kartı olan VKart, peşin alışverişlerinizde kullanabileceğiniz türden bir kredi kartı. Vakıf Katılım Bankası da birçok katılım bankası gibi kredi kartı kullanan müşterilerinden kart aidatı almıyor.

Vakıfbank Tercih Kart

Vakıfbank, kart aidatı olmayan bankalar listemizin bir diğer üyesi. Tercih Kart; nakit avans, taksitli alışveriş gibi beğenilen özelliklerinin yanı sıra World puan da kazandırıyor. Bir kredi kartında olması gereken tüm özellikler, Vakıfbank Tercih Kart’ta bir araya gelerek hizmetinize sunuluyor.

Odeabank Bank’O Card

Kart aidatı almayan bankalardan biri olan Odeabank, bu hizmeti Bank’O Card ile sunuyor. Nakit avans ve taksitli nakit avans özellikleriyle ön plana çıkan bu kart ile harcamalarınızı kolayca yapabilir, nakit ihtiyacınız olduğunda taksitli ya da peşin nakit avans çekebilirsiniz.

HSBC Concept Kredi Kartı

HSBC Concept Kart kullanıcıları alışverişlerinde taksit imkânından yararlanıp Advantage NakitPuan kazanmanın mutluluğunu yaşarken herhangi bir kart aidatı ödemiyor. Concept Kart, yurtiçinde ve yurtdışında kullanılabilme özelliğine sahip.

YORUMLAR YAZ